logo programu pion logo eu fond

Vedúci partner:
Miasto i Gmina Piwniczna – Zdrój
Partner projektu 1:
Mesto Sabinov
Názov projektu:
Zlepšenie rozvoja športovej turistiky v pohraničných obciach Piwniczna – Zdrój a Sabinov
Číslo projektu:
WTSL.02.01.00-12-256/10

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu SR v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007-2013

Slávnostné otvorenie zimného štadióna

6. novembra 2014

Niekoľko stoviek návštevníkov bolo počas druhej novembrovej nedele prítomných na slávnostnom otvorení nového zimného štadióna. Ide o multifunkčnú športovú halu, ktorá má slúžiť nielen Sabinovčanom, ale tiež aj celému regiónu. Otvorenie zastrešenej ľadovej plochy sa podarilo aj vďaka cezhraničnej spolupráci s Poľskom. Vďaka iniciatíve zastupiteľov mestskej samosprávy sa koncom roka 2013 podarilo získať peniaze a je potešujúce, že ani nie do roka sme 9. novembra 2014 Zimný štadión v Sabinove slávnostne otvorili.

prestrihnutie pásky prestrihnutie pásky prestrihnutie pásky prestrihnutie pásky

Po slávnostnom akte prestrihnutia pásky, primátorom mesta Petrom Molčanom s pomocou poľského primátora mesta Piwniczna - partnera projektu, Edwarda Bogaczyka a predsedu Prešovského samosprávneho kraja Petra Chudíka, sa do štadióna nahrnuli stovky „zvedavcov". Prvé reakcie boli obdivné a pochvalné. Ako bolo počas príhovorov povedané, otváracia návštevnosť bola zároveň aj akoby generálkou. Hokejová hymna „Nech Bože dá" sprevádzala otvárací ceremoniál. O hudobný sprievod sa postaral slovenský Bon Jovi Radovan aj so svojou skupinou.

Ľad si ako prvé vyskúšali krasokorčuliarky z krasokorčuliarskeho klubu Kraso Prešov. Svojím tancom na ľade potešili prítomných a nadchli mnoho mladých, aby sa k nim pridali. Keďže šlo o „generálku" ľadu aj zimného štadióna, jeho kvalitu preverili aj hokejisti. Sily si zmerali v exhibičnom priateľskom zápase Hokejový klub Sabinov a HC Prešov 07. Zápas sa skončil víťazstvom hostí 6:5.

krasokorčuliarský oddiel Kraso Prešov krasokorčuliarský oddiel Kraso Prešov

Za zmienku určite stojí skutočnosť, že naši hokejisti prvý oficiálny zápas v novom štadióne vo svojej skupine vyhrali. V sobotu 8. novembra zdolali výsledkom 6:0 Mestský hokejový klub Ružomberok. Počas hokejovej prestávky nedeľňajšieho exhibičného zápasu primátor mesta Peter Molčan ocenil niekdajších hráčov a predsedov klubov, ktorí sa zaslúžili o rozvoj ľadového hokeja v Sabinove. Ocenení boli zároveň aj primátor partnerského mesta projektu, realizátor diela spoločnosť Remopel –Modular a správca štadióna za pomoc pri výstavbe, Mestské kultúrne stredisko Sabinov.

Po zápase sa pokračovalo koncertom Bon Joviho Radovan-a. Diváci sa počas podujatia zahriali spevom, tancom, dobrou atmosférou aj teplým čajom. A keďže sa v hale stretlo množstvo nadšených divákov, ktorí dýchali a vonku bola vysoká teplota, tak sa nám plexisklá rosili a trochu bránili vo výhľade. Až na túto „chybičku krásy", je náš štadión pripravený na nadchádzajúcu zimnú sezónu. Vstupné na korčuľovanie a zápasy sa oproti minulej sezóne nemení. Mestské kultúrne stredisko ako správca pripravilo v spolupráci s krasokorčuliarskym klubom Kraso Prešov aj hodiny korčuľovania pre deti. Prvé stretnutie sa uskutoční na Martina 11.11.2014 o 15.00 h na Zimnom štadióne.

krasokorčuliarský oddiel Kraso Prešov krasokorčuliarský oddiel Kraso Prešov krasokorčuliarský oddiel Kraso Prešov krasokorčuliarský oddiel Kraso Prešov hokejový zápas hokejový zápas hokejový zápas hokejový zápas hokejový zápas hokejový zápas hokejový zápas hokejový zápas hokejový zápas hokejový zápas