logo programu pion logo eu fond

Vedúci partner:
Miasto i Gmina Piwniczna – Zdrój
Partner projektu 1:
Mesto Sabinov
Názov projektu:
Zlepšenie rozvoja športovej turistiky v pohraničných obciach Piwniczna – Zdrój a Sabinov
Číslo projektu:
WTSL.02.01.00-12-256/10

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu SR v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007-2013

Verejné korčuľovanie 2016

3. január 2016

Mestské kultúrne stredisko informuje, že 3.1.2016 bude verejné korčuľovanie na Zimnom štadióne v Sabinove od 14.00 do 17.00 h zdarma.V ďalších dňoch bude verejne korčuľovanie podľa časov uvedených v priloženom plagáte.

Charitatívny zápas hviezd pre dobrú vec

30. marec 2015

Mestské kultúrne stredisko v Sabinove 2.apríla ukončilo tohtoročnú zimnú sezónu na Zimnom štadióne exhibičným zápasom hviezd. Na ľade proti chlapcom z Horskej hokejovej ligy bojovali známe hokejové hviezdy. Okrem odchovancov hokeja v Sabinove, dvojmetrového Vlada Mihálika zo Slovana Bratislava a Mareka Zagrapana pôsobiaceho aktuálne v rakúskej lige, bratia Pucherovci, Jaro Obšut, Richard Sabol a ďalší. Organizátor Mestské kultúrne stredisko v Sabinove zápas zorganizoval kvôli niečomu inému. Výťažok zo stretnutia bol venovaný Matúškovi Burdovi, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou, na nákup zdvíhacej plošiny.

„Celá myšlienka vznikla v záverečnom hokejovom turnaji miestnej amatérskej ligy, kde sa nám už nejaké prostriedky podarilo vyzbierať. Keďže sám som členom Horskej ligy, predniesol som myšlienku MsKS. A aj napriek krátkosti času, na celú realizáciu sme mali týždeň, som nesmierne rád, že sa nám podarilo zorganizovať skvelé podujatie. No najviac ma teší, že sme spoločne pomohli malému Matúškovi a jeho rodičom v neľahkom životnom boji. Ďakujem všetkým, ktorí prispeli a som presvedčený, že vyzbieraná suma 1000 eur (750 diváci a 250 sponzori) putuje do správnych rúk.“ spresnil jeden z organizátorov Pavol Molnár.

Diváci si mohli tiež pozrieť majstrovské vystúpenie majsterky Slovenska v krasokorčuľovaní Sofie Marčišinovej Pucherovej a nechýbala ani tombola, ako aj autogramiáda hokejových hviezd. Charitatívny zápas sa skončil priateľskou remízou, aj po nájazdoch bol stav nerozhodný 8:8, pretože nešlo o výhru, ale o zábavu a šou, pravým víťazom bol Matúško

Veľkonočný charitatívny hokejový zápas ukončí zimnú sezónu na Zimnom štadióne

30. marec 2015

Pozývame Vás na Exhibičný zápas hviezd, ktorý sa uskutoční 2.apríla o 19.30 h v Zimnom štadióne v Sabinove. Na ľade uvidíte: Richarda Sabola, Vladimíra Mihálika, Radeka Deyla, Petra Slimáka, Eduarda Kaščáka, Marcela Šterbáka, Ľubomíra Vaica, Mareka Zagrapana, Tomáša Troligu, René Puchera, Petra Puchera a Jaroslava Obšuta.

Čaká Vás aj vystúpenie majsterky Slovenska v krasokorčuľovaní Sofie Marčišinovej Pucherovej a autogramiáda.

Výťažok zo stretnutia poputuje pre Matúša Burdu, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou na nákup zdvíhacej plošiny.

Vstupné: dospelí 2 eurá a deti 1 euro. Lístky zo vstupného budú zlosovateľné.

Týmto exhibičným zápasom ukončíme tohtoročnú zimnú sezónu na Zimnom štadióne. Ide o prvú sezónu po zastrešení umelej ľadovej plochy.

Mestské kultúrne stredisko v Sabinove ako správca Zimného štadióna v tejto súvislosti oznamuje širokej verejnosti, že verejné korčuľovanie počas prázdnin 2. apríla 2015 bude k dispozícii pre verejné korčuľovanie od 8.00 h do 16.30 h.

Turnaj hokejových prípraviek

27. marec 2015

Dňa 28.3.2015 /sobota/ sa uskutočnil Turnaj hokejových prípraviek o pohár primátora mesta. Najmenší hokejisti si zmerali vzájomne sily a víťazmi sa stali "prípravkári" z HK Humenné, druhé miesto patrilo HK Čaňa a tretí skončili domáci hokejisti HK Sabinov. Najlepším útočníkom sa stal Timotej Varga - HK Sabinov, najlepším obráncom Ľuboslav Vasilik - HK Čaňa a najlepším brankárom Dávid Kužma - HK Humenné. Ceny pre všetkých odovzdal primátor mesta Ing. Peter Molčan.

Zimný štadión už v prevádzke

21. september 2015

Mestské kultúrne stredisko Sabinov ako správca Zimného štadióna oznamuje širokej verejnosti, že od 22.9.2015 je v prevádzke ľadová plocha.

Viac informácií o službách, prevádzke*** a cenníku nájdete aj na www.sportovyareal.sabinov.sk, prípadne na tel. číslach: 0907 455 848 alebo na 0910 885 881, alebo na stránke ZIMNY ŠTADIÓN.

Rozpis verejného korčuľovania****:
pondelok – piatok: 12.30 - 14.45 h
sobota – nedeľa: 13.00 – 17.00 h **
** - v prípade majstrovských hokejových zápasov sa čas verejného korčuľovania kráti v závislosti od rozpisu zápasov,
*** - počas prázdnin MsKS ako správca upraví čas verejného korčuľovania, tréningov a objednávok podľa požiadaviek a kapacity,
**** - MsKS ako správca si vyhradzuje právo na úpravu času verejného korčuľovania podľa aktuálnych požiadaviek a podľa potrieb Hokejového klubu Sabinov,
- v prípade potreby úpravy ľadu z technických príčin si správca vyhradzuje čas na potrebné očistenie.